Dag 3: Heerlijk genieten van de Badlands……..
Blijf op de hoogte en volg Richard en Dennis
23 Juli 2017 | Verenigde Staten, Interior
Vanmorgen al weer om half 5 wakker maar we hebben het toch vol gehouden tot 6 uur. Toen even het reisverslag bijgewerkt en daarna snel onder de douche gesprongen. Het was wordt vandaag best wel een reisdagje en daarom gaan we na het ontbijt meteen op pad maar niet nadat we onze koelbox weer hadden bijgevuld met ijs. Onze eerste stop was bij het Scotsbluff nationaal monument. Dit is een rotsformatie die aan de Oregon trail ligt die gewoon 3400 km lang was. De huifkarren trokken hier langs en deze rotsformatie was voor de pioniers een herkenningspunt. Nadat we onze nationale parkenpas hadden laten zien reden we eerst naar boven waar je een schitterend uitzicht over de omgeving. Boven op de berg zijn er 2 mini trails uitgezet die we allebei hebben gelopen. Daarna reden we naar beneden en namen we een kijkje in het visitor centre. Na deze rotsformatie rijden we verder naar Chimney rock. Onderweg passeren we echt nog een mega goederen trein die kolen aan het vervoeren was. Bij het visitor centre aangekomen moesten we een kleine entree betalen en hebben we er een klein half uurtje doorgebracht. Overal worden we gewaarschuwd voor ratelslangen maar we zijn er nog geen één tegen gekomen. Na deze stop rijden we naar het plaatsje Alliance om daar Carhenge te gaan bekijken. Carhenge is een kopie van Stonehenge. De kunstenaar heeft een tijdje in Engeland gestudeerd en wilde Stonehenge in zijn geboorteplaats hebben. Het enigste nadeel was dat ze geen grote stenen hier hadden dus dan maar met auto’s. Het was leuk om even gezien te hebben en daarna hebben we even broodjes gehaald bij de supermarkt. Bij de kassa aangekomen vroeg de kassière of we een klantenkaart hadden waarop ik zei nee…. Okay zegt ze dan heb je er nu één en ze pakte een kaart uit de la…. En als je er niets meer aan hebt dan gooi je het maar gewoon weg. Kijk das klantvriendelijk…. Toch weer een dollar bespaard. We hebben de tom tom ingesteld op Wounded knee . De hele weg rijden we langs eindeloze vlaktes met hier en daar een boerderij en wat silo’s. Op een gegeven moment reden we South Dakota binnen en viel het op dat het landschap wat grimmig werd met hier en daar wat arme indianen. Bij Wounded knee hebben we het graf bezocht waar de 200 indianen liggen die omgekomen zijn bij de slag in 1890. Het was een kale en sobere bedoeling zonder ook maar één vorm van pracht en praal. Na deze plek reden we verder en zijn we eerst maar even langs de kant van de weg onze broodjes op gaan eten. De laatste stop is Interior waar ook ons hotel zich bevind. Tegen half 5 kwamen we aan bij de Circle view guest ranch en wat een warm welkom hier. Het ziet er allemaal gezellig uit en de dieren lopen om de ranch heen. Geen beren of elanden maar ezeltjes, kippen en honden en poezen. We gaan even relaxen want we hebben vandaag toch zo’n 437 kilometer gereden maar dat heb je geen eens in de gaten. Na even wat gerust te hebben rijden we naar het Badlands national park… Rotsen met allerlei lagen die gevormd zijn door erosie. Het is echt een prachtig gezicht. De eerste stop was bij de shelf cliff trail en daar hebben we een klein stukje gelopen. Toen reden we verder naar de door and window trail waarvan we de window trail hebben gelopen. Ook dit leverde weer mooie uitzichten op. Het laatste punt voor vandaag was big badlands overlook en hier hebben we wel een half uurtje lopen staren naar dit natuur fenomeen. Echt zo mooi om te zien. Morgenochtend gaan we nog meer van de Badlands zien maar nu was het tijd om te eten maar ook in dit dorpje was er nauwelijks iets te vinden dus hebben we in de Wagon wheel plaatsgenomen. Een Amerikaanse bar met snacks…… Ik had gekozen voor de kipnuggets en Rich voor de pizza. Ach het smaakte best wel…… Tegen een uurtje of half 9 reden we naar de ranch en zijn we rond een uurtje of 10 weer als een blok in slaap gevallen.